Siłownie zewnętrzne

 ›  › Siłownie zewnętrzne

Lightbox galeria

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

silownie-zewnetrzne-2W ostatnim czasie, jak grzyby po deszczu powstają siłownie zewnętrzne. Bardzo często, tego typu miejsca powstają w wyniku realizacji budżetu obywatelskiego. Aktualnie w wielu większych i mniejszych miejscowościach znajdziemy miejsca do rekreacji, gdzie funkcjonują siłownie zewnętrzne. Z siłowni najczęściej korzystają osoby starsze, osoby urozmaicające sobie bieganie różnego rodzaju innymi ćwiczeniami, młodzież, osoby będące z dziećmi na placach zabaw (wiele siłowni zewnętrznych powstaje przy placach zabaw). Najczęściej spotykanymi elementami siłowni zewnętrznych są następujące stacje ćwiczeń:
– tzw. motyl,
– wyciskanie siedząc,
– steper,
– tzw. jeździec,
– narciarz.
Każdy element siłowni jest zwykle dokładnie opisany. Na tablicy informacyjnej są podane ćwiczenia, które na danym elemencie siłowni zewnętrznej można wykonywać oraz które partie mięśni określone ćwiczenia pobudzają. Zwykle jest tak, że mężczyźni zainteresowani są rzeźbieniem górnych partii ciała, a kobiety koncentrują się na udach, łydkach, biodrach oraz brzuchu.
Pomimo wielu plusów siłownia zewnętrzna ma jeden bardzo wielki mankament, a mianowicie jest skazana i korzystanie z niej na kaprysy pogody. Deszcz, śnieg, oblodzenie znacznie utrudniają korzystanie z tego typu urządzeń. Wymienione czynniki pogodowe mogą nawet powodować, że użytkowanie siłowni zewnętrznej może być niebezpieczne.

Inne artykuły:

Siłownie zewnętrzne Reviewed by on niedziela, 18 grudnia, 2016 .

W ostatnim czasie, jak grzyby po deszczu powstają siłownie zewnętrzne. Bardzo często, tego typu miejsca powstają w wyniku realizacji budżetu obywatelskiego. Aktualnie w wielu większych i mniejszych miejscowościach znajdziemy miejsca do rekreacji, gdzie funkcjonują siłownie zewnętrzne. Z siłowni najczęściej korzystają osoby starsze, osoby urozmaicające sobie bieganie różnego rodzaju innymi ćwiczeniami, młodzież, osoby będące z dziećmi

ABOUT AUTHOR /