Czy warto zrobić patent żeglarski?

 ›  › Czy warto zrobić patent żeglarski?

Kosztorys wycieczki do Krakowa

Czy warto zrobić patent żeglarski?

Czy warto zrobić patent żeglarski?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Czy warto zrobić patent żeglarski?

Wiele osób, które spróbowały żeglowania i połknęły bakcyla tego niezwykłego sportu z pewnością zadaje sobie pytanie: czy warto zrobić patent żeglarski? Czy warto poświęcać długie godziny na szkolenie, zdawać egzamin i inwestować pieniądze w dokument, który okazywać trzeba z zasadzie głównie przy wypożyczaniu jachtu? Faktycznie – zwykle wystarczy, by jedna osoba z załogi posiadała patent. Jeśli jednak zaczynamy poważnie myśleć o żeglowaniu i nie chcemy być w swoich żeglarskich przygodach od nikogo uzależnieni, na pewno warto w zrobienie patentu zainwestować zarówno pieniądze, jak i czas. Nie tylko po to, by mieć papierek, będący swego rodzaju wodnym „prawem jazdy”, ale – przede wszystkim – by nauczyć się o jachtach i żeglowaniu najwięcej, jak się da. Zwiększy to naszą pewność siebie na wodzie, zapewni nam większe bezpieczeństwo i przygotuje nas na różne trudne do przewidzenia sytuacje.
Patent żeglarski można zrobić w wielu miastach, niekoniecznie wyjeżdżając w tym celu na Mazury (choć obozy żeglarskie zakończone egzaminem na patent żeglarski na Mazurach też cieszą się ogromną popularnością). Kurs stacjonarny w mieście na patent żeglarza jachtowego to koszt rzędu około 800-1000 zł. Obejmuje zazwyczaj część teoretyczną w formie wykładów i zajęcia praktyczne na jachcie. Po zdaniu egzaminu otrzymujemy patent żeglarza jachtowego, co oznacza, że zdobyliśmy uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych na wodach śródlądowych, jak również na wodach morskich, jednak nie dalej niż 2 metry od brzegu.

Inne artykuły:

Czy warto zrobić patent żeglarski? Reviewed by on piątek, 13 września, 2019 .

Czy warto zrobić patent żeglarski? Wiele osób, które spróbowały żeglowania i połknęły bakcyla tego niezwykłego sportu z pewnością zadaje sobie pytanie: czy warto zrobić patent żeglarski? Czy warto poświęcać długie godziny na szkolenie, zdawać egzamin i inwestować pieniądze w dokument, który okazywać trzeba z zasadzie głównie przy wypożyczaniu jachtu? Faktycznie – zwykle wystarczy, by jedna

ABOUT AUTHOR /