Czas gry w siatkówkę

 ›  › Czas gry w siatkówkę

Lightbox galeria

Czas gry w siatkówkę

Czas gry w siatkówkę
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rp_sport4.jpgKażdy sport ma określone, stałe zasady. To one pokazują nam, ile ma trwać m.in. rozgrywanie meczu danej dyscypliny. Jak długo trwa więc jedna rozgrywka siatkarska?

Siatkówka wśród innych sportów wyróżnia się nielimitowanym czasem trwania gry. Cała rozgrywka trwa do momentu, w którym jedna drużyna wygra w trzech setach. Maksymalnie można rozegrać pięć setów. Piąty set, decydujący, nazywany jest tie-breakiem. Rozgrywa się go wyjątkowo do 15 zdobytych punktów. Set nazywa się również „setem decydującym”. Jednak w każdym secie drużyna zwycięża tylko wtedy, gdy będzie mieć przynajmniej dwa punkty przewagi nad swoimi rywalami.

W 2013 roku FIVB zdecydowało się na pewne zmiany w tych zasadach. Federacja ustaliła, że sety 1-4 będą rozgrywane do 21 punktów. Identyczne zasady obowiązują także w siatkówce plażowej. Mają one sprawić, że gra zawsze będzie sprawiedliwa. Oczywiście dużo zależy również od sędziego. To sędzia główny decyduje ostatecznie, która drużyna zdobędzie punkt i później zwycięży w meczu.

Inne artykuły:

Czas gry w siatkówkę Reviewed by on wtorek, 13 września, 2016 .

Każdy sport ma określone, stałe zasady. To one pokazują nam, ile ma trwać m.in. rozgrywanie meczu danej dyscypliny. Jak długo trwa więc jedna rozgrywka siatkarska? Siatkówka wśród innych sportów wyróżnia się nielimitowanym czasem trwania gry. Cała rozgrywka trwa do momentu, w którym jedna drużyna wygra w trzech setach. Maksymalnie można rozegrać pięć setów. Piąty set,

ABOUT AUTHOR /