Biegi narciarskie

 ›  › Biegi narciarskie

Lightbox galeria

Biegi narciarskie

Biegi narciarskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (21)Biegi narciarskie to dla nas przede wszystkim świetne wyniki Justyny Kowalczyk. Jej dominacja w Pucharze Świata była dla nas wielką inspiracją. Zarówno ona jak i nasi skoczkowie są najlepszą reklamą sportów zimowych jakiej moglibyśmy oczekiwać. To dzięki nim zainteresowanie Olimpiadą Zimową i innymi zawodami, w Polsce, znacznie wzrosło.
Biegi narciarskie odbywają się zarówno w konkurencjach sprintu jak i na długich lub bardzo długich dystansach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje stawiania kroku przez zawodników w biegach. Jest to styl łyżwowy oraz klasyczny. Nasza najlepsza biegaczka jest specjalistą od tego drugiego stylu a najbardziej odpowiadają jej wyścigi na długich dystansach.
Bieg na dobieganie, czy bieg ze startu wspólnego wymagają innej strategii i różnego podejścia do konkursu. W biegu najważniejsza jest wytrzymałość, szybkość, kondycja a bardzo często także dyspozycja dnia.
W biegu narciarskim odbywają się także konkursy sztafet oraz sztafet mieszanych, coraz bardziej popularnych wśród kibiców. Tak samo jak zawody indywidualne są one konkurencjami olimpijskimi.

Inne artykuły:

Biegi narciarskie Reviewed by on poniedziałek, 8 sierpnia, 2016 .

Biegi narciarskie to dla nas przede wszystkim świetne wyniki Justyny Kowalczyk. Jej dominacja w Pucharze Świata była dla nas wielką inspiracją. Zarówno ona jak i nasi skoczkowie są najlepszą reklamą sportów zimowych jakiej moglibyśmy oczekiwać. To dzięki nim zainteresowanie Olimpiadą Zimową i innymi zawodami, w Polsce, znacznie wzrosło. Biegi narciarskie odbywają się zarówno w konkurencjach

ABOUT AUTHOR /